Puhdas+ mukaan Jopox varainhankinnan kumppaniksi

Puhdas+ mukaan Jopox varainhankinnan kumppaniksi

Vallitseva pandemia on myös monet urheiluseurat tukalaan taloudellisesti lisätty, lisäksi erityisen nuorten sosiaaliset suhteet, liikunta ja yhteisöllisyys ovat nyt tärkeämpiä kuin koskaan. Urheiluseuroilla on valtava merkitys tuhansille nuorille niin terveydellisistä kuin sosiaalista lähtökohta. Näistä syistä johtuen meidän ei tarvinnut kauaa miettiä kun mahdollisuus avautui ryhtyä Jopoxin varainhankinnan kumppaniksi. Monen juonioriseuran toimintaa pyöritetään puhtaasti vapaaehtoisvoimin. Erillaiset pelireissut, laitehankinnat ja paremmat harrastusmahdollisuudet aiheuttavat kuitenkin kustannuksia, jotka eivät täysin voida vapaaehtoisen vanhempien ja isovanhe lompakoista kattaa. Varainhankinta onkin yksi parhaista ja parhaimmista tavoista kattaa seuratoiminnan kustannukset. Jopox on Suomen monipuolisin toiminnanohjausjärjestelmä urheiluseuroille ja sen varainhankinta-toiminnallisuus tarjoaa seuroille, junioreille ja heidän vanhemmilleen loistavan ja helpon tavaran kerryttää seuran kassan:
  • Jopoxin varainhankintatyökalu lisää joukkueiden/ryhmien ja koko urheiluseuran varainhankinnan mahdollisuuksia, tarjoamalla joukkueille/ryhmille sähköisen työkalun myyntityöhön. Toiminnan tueksi myyviä voi esitellä näytöltä missä ja milloin vain ja tilauksen saa matkaan samalla kertaa.
  • Varainhankintatyökalun avulla joukkueet/ryhmät näkevät reaaliajassa, miten myynti etenee. Seuran pääkäyttäjät pystyvät seuraamaan ja hallitsemaan varainhankinnan kokonaisuutta.
  • Varainhankintatyökalussa on tarjolla useita eri tuotetoimittajia ja heidän laajat tuotevalikoimansa myytäviksi.
Puhdas+n valikoimasta seurat pystyvät tarjoamaan lukuisia laadukkaita urheilulliseen ja jokapäiväiseen elämään sopivaa hyvinvointituotteita. Seuran jäsenet tai vanhemmat saakin halutessaan ostaa tuotteita, vaikkakin tarpeisiin ja kerryttää näin tuottoa oman joukkueensa tai ryhmänsä kassaan. jokainensta Jopox varainhankinnan kampanjasta joukkue/ryhmä saa 40 % tuoton! Lisätietoa siellä Jopoxin kotisivuilta: https://jopox.fi/uutiset/helppoa-varainhankintaa-nyt-myos-laadukkailla-ja-kotimaisilla-puhdas-hyvinvointituotteilla/
Takaisin blogiin